Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy

RELACJA Z WARSZTATÓW KANONU

Utworzono dnia 11.10.2017

 

Druga część relacji z warsztatów wokalnych chóru Kanon, które odbyły się dzięki dotacji Funduszu im. Staszka Jonczyka „Śpiewaj!” i wsparciu Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy:

Podczas dwóch sierpniowych weekendów (19-20 i 26-27 VIII) członkowie chóru Kanon uczestniczyli w wyjazdowych warsztatach z emisji głosu, interpretacji utworów i zachowania scenicznego a ich dyrygentka w instruktażowych mini-warsztatach z dyrygentury i prowadzenia zespołu chóralnego. Zajęcia prowadzone były w Otwocku, gdzie powietrze nasycone zapachem iglaków sprzyjało efektywnej pracy i miłej atmosferze.

Pod okiem profesjonalnych chórmistrzów – dyrygentów: Justyny Kowynia-Rymanowskiej i Tomasza Zalewskiego chór opracował 8 trzygłosowych pieśni patriotycznych (w oprac. ks. Hieronima Chamskiego) z okresu I wojny światowej i międzywojnia: Polski Hymn Narodowy, Rota, Warszawianka 1831 r., Modlitwa obozowa, Rozkwitały pąki białych róż, Święta Miłości Kochanej Ojczyzny (sł. Władysław Bełza), Pierwsza kadrowa, Piechota.

Pieśni te zostaną wykonane 11 listopada o godz. 16.00 w Zespole Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy, a następnego dnia, 12 listopada o godz. 18.00 w Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim z udziałem Tomasza Zalewskiego, który nieprzerwanie czuwa nad przygotowaniami do występu, za co bardzo mu dziękujemy – a na koncerty już serdecznie zapraszamy!

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dzięki przyznanej dotacji mieliśmy okazję uczestniczyć w profesjonalnych zajęciach ze śpiewu i dyrygentury. Korzyści płynących z realizacji projektu jest więcej niż można było przewidzieć a efekty tej solidnej 4-dniowej pracy z pewnością nie zakończą się na listopadowych koncertach. Mimo początkowego „szoku” (zupełnie nowy rodzaj repertuaru i wysokie wymagania instruktorów), dostrzegliśmy w naszym zespole duży potencjał i realną możliwość sięgania po ambitniejsze utwory. Dzięki temu podniósł się wśród nas poziom zadowolenia z przynależności do chóru i zacieśniły koleżeńskie więzi – niezależnie od wieku, co z pewnością zaowocuje w dalszej wspólnej pracy.

Serdecznie dziękujemy Kapitule Konkursu za przyznaną dotację i Dyrekcji Biblioteki za niezbędne wsparcie i okazane zaufanie.

Gorące podziękowania kierujemy także do Justyny i Tomasza – naszych Mistrzów-instruktorów za cierpliwość i każdą udzieloną radę.

Osobiście, bardzo dziękuję moim chórzystom za poświęcony czas i entuzjastyczną reakcję na pomysł zrealizowania warsztatów i koncertu.

Monika Pszkit

Relacja z warsztatów kanonu

Utworzono dnia 11.10.2017, 10:25