Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy

ACADEMICA

Zapraszamy do skorzystania z pełnotekstowych publikacji naukowych: monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych czasopism w ramach projektu Biblioteki Narodowej – Academica. W Academice udostępniane są dwie kategorie zbiorów:

- zbiory z domeny publicznej oraz te, które są udostępniane na wolnych licencjach lub w oparciu o licencje udzielone Bibliotece Narodowej oraz zbiory chronione prawem autorskim. Z tych pierwszych można korzystać bez ograniczeń na stronie www.academica.edu.pl – z poziomu każdego komputera z dostępem do Internetu. Część dokumentów można pobrać na dysk w formacie PDF. Wszystkie publikacje udostępnione w domenie publicznej i na licencji można także wyświetlić w Cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA (www.polona.pl), gdzie udostępnianie są zazwyczaj w kilku różnych formatach – zawsze z możliwością pobierania.
Ze zbiorów chronionych prawem autorskim można korzystać jedynie za pośrednictwem terminala Academiki, znajdującego się w Czytelni Internetowej naszej Biblioteki, więcej szczegółów w Punkcie Rejestracji.