Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy

BIBLIOTEKA - MIEJSCE NA CZASIE

Utworzono dnia 17.05.2024

8 maja obfituje w wiele świąt, zarówno ogólnokrajowych, jak lokalnych, jednak dla nas najważniejszym z nich jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Jest on doskonałą okazją, by spędzić go w wyjątkowy sposób z naszymi Czytelnikami, ale także, by zaznaczyć rolę i pracę Biblioteki na lokalnym gruncie. Tu podkreślić należy, że siennicka Biblioteka wypełnia swe statutowe zadania nie tylko w zakresie bibliotecznym, ale także kulturalnym, co czyni ją wyjątkową, ale z drugiej strony stawia wiele dodatkowych wyzwań i zadań, z którymi mierzy się każdego dnia. Nasz świąteczny dzień obfitował w wydarzenia dedykowane każdej grupie wiekowej! Gościliśmy ikonę literatury dziecięcej – Ewę Chotomską i literatury historycznej – Marię Paszyńską, zespół jazzowy Playing Family, który zaczarował małych słuchaczy historiami o poszczególnych instrumentach, aktora, reżysera i dyrektora Teatru Grot – Arkadiusza Głogowskiego oraz wolontariuszy z Fundacji EBU. Spotkanie z nimi było także okazją do podziękowań naszym Wolontariuszom za pracę wykonaną na rzecz lokalnej społeczności wraz z Biblioteką. Dodatkową atrakcją dla uczestników był pokaz tańca zaprezentowany przez Sekcję taneczną GBP oraz spektakl „Złota kaczka” w wykonaniu Sekcji teatralnej GBP. Sekcja plastyczna zaś skorzystała z aury i wybrała się na zajęcia w plenerze. Artyści mogli poćwiczyć perspektywę oraz pobudzić wyobraźnię. W ramach Tygodnia Bibliotek nasza placówka została zaproszona na zajęcia biblioteczne do Publicznego Przedszkola Wesoła Ciuchcia w Mińsku Mazowieckim. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach i z zaciekawieniem wysłuchały czytanek o Psim Patrolu. Niespodzianką dla maluchów było pojawienie się tematycznej maskotki Chase.

Również 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim z rąk przewodniczącej Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Mińsku Mazowieckim - Marty Trzeszkowskiej w towarzystwie Zarządu - dyrektor naszej Biblioteki Elżbieta Jurkowska odebrała nagrodę jubileuszową za 25 lat pracy w bibliotece. Dziękujemy za zaangażowanie oraz wieloletnią pracę na rzecz rozwoju czytelnictwa i upowszechniania kultury.

Serdecznie dziękujemy za liczne życzenia i słodko-kwiatowe przejawy sympatii dla naszej pracy – jesteśmy dla Was i zapraszamy każdego dnia!

 

 

FOTORELACJA

Utworzono dnia 17.05.2024, 11:41