Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

GMINA SIENNICA Z REKORDOWĄ DOTACJĄ

Utworzono dnia 03.08.2020

13 lipca w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim uroczyście podpisano umowy o udzielenie dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Budowa budynku Gminnej Biblioteki Publicznej, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Gminy w miejscowości Siennica wraz z dostawą wyposażenia meblowego i informatycznego”. W uroczystości tej udział wzięli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc, Wójt Gminy Siennica Stanisław Duszczyk oraz Skarbnik Gminy Siennica Renata Nowakowska. Dzięki staraniom Wójta Gminy wspomniana budowa zostanie dofinansowana kwotą 2 956 200 zł. Jest to najwyższa dotacja, jaką udało się pozyskać dla Gminy Siennica na przestrzeni ostatnich 30 lat.

Przedsięwzięcie ma na celu budowę 3-funkcyjnego budynku użyteczności publicznej (dwie kondygnacje o pow. użytkowej ok. 1500 m2) wraz z: wew. instalacją gazową i wodno-kanalizacyjną, tarasem dydaktyczno-historycznym i nowoczesnym placem zabaw na świeżym powietrzu, parkingiem, oświetleniem i terenem zieleni. Parter budynku zajmą Biblioteka i Ośrodek Kultury, zaś pierwsze piętro – Urząd Gminy.

Realizacja zadania udoskonali warunki funkcjonowania biblioteki. Brak barier architektonicznych pozwoli wzbogacić ofertę biblioteczną o zajęcia dostosowane do każdej grupy wiekowej i osób niepełnosprawnych. Powstaną nowoczesne pomieszczenia biurowe, socjalne, wypożyczalnia dla dorosłych, dział dla dzieci, czytelnia internetowa i ogólna, sala wielofunkcyjna w pełni wyposażona w urządzenia multimedialne i odpowiednie regały do eksponowania regionaliów oraz prac sekcji zainteresowań. Będzie to miejsce spotkań autorskich i tych promujących czytelnictwo; miejsce szkoleń, warsztatów, eventów itp. Powstaną zupełnie nowe miejsca w infrastrukturze biblioteki: letnia czytelnia i tarasy historyczno-dydaktyczne a przy wejściu do biblioteki - nowoczesny system automatycznych zwrotów książek.

W zakresie kultury pojawi się zupełnie nowa oferta dla mieszkańców naszej gminy – damy pole do działania amatorom tańca, śpiewu, rękodzieła i tradycji rzemieślniczych, teatru, filmu, fotografii, pióra a także kolekcjonerom, których zbiory będziemy prezentować na wystawach czasowych... W zależności od wieku, potrzeb i zamiłowań, w naszej „bibliotece z kulturą” znajdzie się miejsce dla każdego, kto pragnie spełniać się artystycznie.

Duże znaczenia dla Gminy ma również pozyskane w 2018 r. przez Bibliotekę dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 w kwocie 1 273 000 zł.
Śmiało można uznać, że decyzja o realizacji niniejszej inwestycji była słuszna, gdyż pozyskane środki umożliwią wybudowanie zupełnie nowego, służącego mieszkańcom gminy budynku, przy wydatkowaniu z budżetu gminy kwoty o wiele niższej, w stosunku do tej, jaką planowano przeznaczyć na nadbudowę obecnej siedziby Urzędu Gminy.

GMINA SIENNICA Z REKORDOWĄ DOTACJĄ

Utworzono dnia 03.08.2020, 08:48

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 70

W poprzednim tygodniu: 109

W tym miesiącu: 343

W poprzednim miesiącu: 397

Wszystkich: 19383