Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy

Lokalne centrum kompetencji

Utworzono dnia 08.09.2015

Lokalne Centrum Kompetencji z siedzibą

w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennicy - już działa!

 

           Samorząd Mazowsza przystąpił do realizacji przedsięwzięcia w ramach Mazowieckiej Sieci Społeczeństwa Informacyjnego „M@zowszanie”. Na liście beneficjentów znalazła się również nasza Biblioteka. Projekt „M@zowszanie” ma na celu rozwój e-usług i ich dostępności dla obywateli w ramach Mazowieckiej Sieci Społeczeństwa Informacyjnego. Jest to kluczowy projekt własny Samorządu Województwa Mazowieckiego mający na celu przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu na terenie województwa.

Realizacja merytoryczna rozpoczęła się już w 2012 roku. Jednak dopiero teraz Samorząd Mazowsza przystąpił do praktycznej realizacji zadania. W ramach projektu „M@zowszanie” powstało między innymi jedno Wojewódzkie Centrum Kompetencji, pięć Regionalnych Centrów Kompetencji a także ponad sto siedemdziesiąt Lokalnych Centrów Kompetencji. W myśl twórców tego projektu sieć Lokalnych Centrów Kompetencji będzie służyć, jako interaktywne i stacjonarne miejsca dostępu do internetu i e-usług, w tym edukacji, oraz stanowić będzie źródło informacji kulturalnej i gospodarczej.

Jedno z takich centrów od pierwszego września funkcjonuje w naszej gminie z siedzibą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennicy przy ul. Latowickiej 9, zapraszamy w godzinach otwarcia Biblioteki.