Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek "Czytanie łączy pokolenia"

Utworzono dnia 07.05.2014

8 maja, w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, rozpoczyna się

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony

w tym roku pod hasłem

„Czytanie łączy pokolenia”

 

   Po raz jedenasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2014 r., Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Nasza Biblioteka jako instytucja popierająca wszelkie działania na rzecz czytelnictwa i wiedzy o bibliotekach włączyła się do ogólnopolskich obchodów Tygodnia Bibliotek, przygotowując z tej okazji wiele propozycji kontaktów z biblioteką:

w dniach 8 - 15 maja 2014 r. przetrzymane książki można zwrócić bez ponoszenia konsekwencji finansowych. Wystarczy tylko dostarczyć książki do biblioteki w Siennicy lub jej filii bibliotecznej w Grzebowilku!!!!!!!!!! [Wink]
kolejnym punktem programu są eliminacje gminne XXXI Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego, które odbędą się w bibliotece 12 maja 2014 r. o godz. 8.15. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania recytacji dzieci ze szkół gminy Siennica!

 

W dniach 8 - 15 maja 2014 r. bibliotekę odwiedzą wszystkie grupy przedszkolaków z przedszkoli w Siennicy, podczas spotkań odbędzie się czytanie ulubionych bajek połączone z konkursami i nagrodami!! Najmłodsi będą mieli okazję do spotkań przy dobrej książce i bliższego poznania działalności Biblioteki.

we wtorek (13.05.2014 r.) przedstawiciel Wydawnictwa ZAKAMARKI przeprowadzi warsztaty zachęcające do samodzielnego czytania, rozwijające wyobraźnię i zainteresowania dzieci. (szczegóły spotkania w punkcie rejestracji w bibliotece).

w środę zaś (14.05.2014 r.) zostaną przeprowadzone zajęcia dla seniorów, osoby uczestniczące będą mogły nauczyć się lub doszkolić w danym temacie:

* korzystanie z komputera oraz wyszukiwanie informacji w Internecie,

* zakładanie poczty elektronicznej,

* korzystanie z poczty elektronicznej. 

 

Osoby chętne zapraszamy w godzinach 8.00 – 16.00!!

Wszyscy odwiedzający w tych dniach bibliotekę otrzymają drobny, ale przydatny upominek – zakładkę, promującą Bibliotekę a 8 maja w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek będziemy obchodzić nasze święto, dlatego też zapraszamy na słodką przekąskę!!!♥♥♥