Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

OSTATNI KWARTAŁ ROKU

Utworzono dnia 22.01.2021

A miało być tak pięknie… Niestety, obostrzenia związane z pandemią wirusa zmusiły zespół do odwołania koncertu poświęconego św. Janowi Pawłowi II z okazji Dnia papieskiego oraz grudniowego Koncertu ku czci Bogarodzicy. Jest to czas bardzo trudny dla chórzystów; bardzo im brakuje wspólnego śpiewu, systematycznej pracy, rozwijania swojej muzycznej pasji, ale także spotkań, bo zespół łączy wyjątkowa więź przyjaźni i najzwyczajniej w świecie chórzyści za sobą tęsknią.

W ostatnim kwartale Kanon zaśpiewał na ślubie Kasi i Michała oraz Anny i Kamila w Siennicy, Weroniki i Mateusza w Starogrodzie, Karoliny i Pawła w Wielgolesie oraz na kilu niedzielnych mszach św. w naszej parafii. Po raz drugi zespół uświetnił także nabożeństwo w intencji pszczelarzy w kościele w Wólce Mińskiej.

Zakaz spotykania się na próbach uniemożliwia chórowi kontynuowanie pracy a żadne spotkania on-line nie zastąpią żywego kontaktu ze sztuką wokalną. Trzeba go poczuć każdym zmysłem, aby w pełni uczestniczyć w procesie tworzenia tak pięknych dzieł, jakimi są utwory wielogłosowe. Mimo wszystko zespół będzie się starał podtrzymać dotychczasowy poziom artystyczny i uczyć nowych rzeczy, by w chwili zniesienia ograniczeń być gotowym do spotkania ze swoimi dawno nie widzianymi słuchaczami.

Wyjątkową okazją do wspólnego śpiewu stają się jedynie nabożeństwa kościelne. Dzięki nim chórowi udało się podtrzymać 7-letnią już tradycję kolędowania przed pasterką w siennickiej świątyni. Zespół wykonał kilka utworów z podziałem na głosy (Cicho wszędzie, Cztery lata, Stabat Mater Speciosa) a także kilka bardziej popularnych kolęd, gdzie wtórowali mu przybyli na pasterkę parafianie.

Do szybkiego usłyszenia w zwykłym trybie!

Monika Pszkit

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 105

W poprzednim tygodniu: 111

W tym miesiącu: 401

W poprzednim miesiącu: 426

Wszystkich: 19867