Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

ŚLUBNE AKCENTY KANONU

Utworzono dnia 27.08.2021
W niedzielę, 23 maja w kościele parafialnym w Siennicy chór Kanon, w nowych – wieczorowych strojach, wykonał koncert „Wspomnienie Jana Pawła II i ks. kard. Stefana Wyszyńskiego”. To słowno-muzyczne wydarzenie planowane było już w roku ubiegłym z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka, jednak pandemia odsunęła w czasie jego realizację. Jak się okazało, warto było czekać, gdyż artyści mogli teraz uczcić także drugiego Wielkiego Polaka – Prymasa Tysiąclecia, w roku jego zbliżającej się beatyfikacji.
Koncert składał się z komentarzy przygotowanych przez Ryszarda Łubkowskiego a odczytanych przez Izabelę Gójską, opisujących życie i dokonania naszych wybitnych rodaków oraz z tematycznie dobranych pieśni przy gitarowym akompaniamencie Karola Pałdyny (fot. Marcin Górka). Zespół „zasiliła” swym głosem s. Joanna Banasiak, zaś partie solowe wykonali: Joanna Gójska, Ewa Górka, Dariusz Matuszewski oraz dyrygentka Monika Pszkit. Wśród przygotowanych utworów wybrzmiały m.in.: Nie lękajcie się, Serce wielkie nam daj, Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej a także pieśń napisana na uroczystość beatyfikacji kard. Wyszyńskiego – Wielki Kardynale. Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem ukochanej przez Papieża Barki. Na pamiątkę tego muzycznego spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali przygotowane przez Bibliotekę zakładki z cytatami Jana Pawła II i fotografią jego siennickiego popiersia.
Koncert zrealizowany był w ramach Jubileuszu 800-lecia najstarszej pisemnej wzmianki o Siennicy pod patronatem Wójta Gminy Siennica Stanisława Duszczyka.
Miniony kwartał upłynął zespołowi pod hasłem „małżeństwo” a to za sprawą pięknych jubileuszy zaślubin naszych chórzystów: Grażynki i Józefa Kopów (30 lat) oraz Małgosi i Mariusza Zawadków (13 lat). Ponadto „wydaliśmy za mąż” za Mateusza naszą niedawną chórzystkę Honoratę, której mieliśmy przyjemność śpiewać podczas nabożeństwa ślubnego z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego pod kierunkiem sympatycznej dyrygentki Agnieszki Kowalik z Warszawy.
Jubilatom i Nowożeńcom składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia zdrowia, wzajemnej cierpliwości i wielu pomysłów na wspólne lata życia!
Ponadto: byliśmy „muzycznymi świadkami” na ślubach w kościele NNMP w Mińsku Mazowieckim i kościele parafialnym w Siennicy; zaśpiewaliśmy na obu turach bierzmowania, którego naszej młodzieży udzielał ks. bp Romuald Kamiński; po raz kolejny wystąpiliśmy z rozrywkowym repertuarem, przy akompaniamencie Julii Kalinowskiej z zaprzyjaźnionej gminy Dębe Wielkie, podczas Siennickich Spotkań Plenerowych.
To tylko część naszych chóralnych działań a z każdym rokiem jest ich coraz więcej… To cieszy, ale i wymaga coraz większej odpowiedzialności i zaangażowania (np. czasu) od członków zespołu. Tymczasem witamy wakacje!
Monika Pszkit
 

KANON

Utworzono dnia 27.08.2021, 14:24

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 104

W poprzednim tygodniu: 145

W tym miesiącu: 382

W poprzednim miesiącu: 583

Wszystkich: 28239