Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

TOTUBY

Utworzono dnia 22.01.2021

W trzecim numerze Sienniczki pisaliśmy o nawiązanej przez Bibliotekę współpracy z Fundacją na rzecz Wielkich Historii w ramach projektu "Zaopiekuj się pamięcią". Miał on na celu zbudowanie w swoich lokalnych społecznościach zasobu miejsc pamięci lokalnej, które można odkrywać w specjalnie do tego przygotowanej aplikacji. Projekt miał zasięg wojewódzki. Opisy i zdjęcia dotyczące naszego powiatu zostały tam umieszczone przez Ambasadora powiatu mińskiego – Monikę Pszkit wraz z jej podopiecznymi, a byli to:

- Katarzyna Bojanek, Julia Jakubowska, Monika Pałdyna, Julia Parobczyk, Łucja Piwowarczyk i Oliwia Tryk z Zespołu Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy – wybierając opiekę nad głazem Antoniego Królikowskiego w ogrodzie szkolnym

- Zofia Abramowska, Gabriela Bilska, Sandra Krusiewicz, Bartłomiej Łukaszewski i Emilian Piszczek z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. A. Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim – wieża ciśnień przy mińskim dworcu

- Paulina Jarzębska, Julia Górska, Patrycja Grzegrzułka, Maja Kalinowska i Kinga Zawadka z Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siennicy – budynek dawnego siennickiego Seminarium Nauczycielskiego.

Opieka polegała na wybraniu i uprzątnięciu danego miejsca (adekwatnie do możliwości) oraz wypromowaniu jego historii w aplikacji i poprzez udział w konkursie prowadzonym przez Fundację. Nasza młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem i ochoczo uczestniczyła w pracach porządkowych, za co została doceniona zdobywając miejsca w pierwszej dziesiątce: 6. PSP w Siennicy, 7. ZS w Siennicy i 8. miejsce SLO w Mińsku Maz. Ponadto uczennice siennickiej podstawówki otrzymały wyróżnienie za „wysoką jakość pracy”.

Gratulujemy! i bardzo dziękujemy młodzieży za udział w projekcie, który z pewnością przybliżył jej naszą lokalną historię i uwrażliwił na jej materialne dziedzictwo.

Każde z miejsc będzie oznakowane stosowną tabliczką informacyjną a więcej można przeczytać na: totuby.pl

 


 

TOTUBY

Utworzono dnia 22.01.2021, 14:17

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 106

W poprzednim tygodniu: 111

W tym miesiącu: 402

W poprzednim miesiącu: 426

Wszystkich: 19868