Reprezentanci zespołu artystycznego Wansiele Siennickie wzięli udział w Festiwalu Kultury Tradycyjnej organizowanym przez Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Na scenie zaprezentowali utwory i tańce znane ze spektaklu „Wansiele Siennickie”. Wybrzmiał m.in. „Hultaj”, „Drabant”, a także oberek i polka. To dla nas ważny i piękny moment, bo siennicka tradycja mogła zabrzmieć w miejscu wyjątkowym, mocno związanym z historią. Dziękujemy naszym reprezentantom za pokazanie jej z sercem i dumą. Wansiele Siennickie idzie dalej w świat!




