Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SPOTKANIA 2019

Utworzono dnia 24.06.2019

Tegoroczne Siennickie Spotkania Plenerowe miały gorącą atmosferę – nie tylko z powodu przepięknej aczkolwiek upalnej pogody, ale głównie dzięki gwiazdom, które gościły na naszej scenie i roztańczonej publiczności.

Organizatorami VI edycji Spotkań byli tradycyjnie: Urząd Gminy Siennica, Gminna Biblioteka Publiczna i Rada Gminy Siennica a samo przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Patronat medialny sprawował Tygodnik Mazowiecki Nowy Dzwon a partnerami wydarzenia było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej oraz Młodzieżowa Rada Gminy.

Nieocenionego wsparcia finansowego udzieliło ponad 30 sponsorów (informacje w odrębnym artykule), za co bardzo serdecznie im dziękujemy!

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali: Elżbieta Jurkowska Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Stanisław Duszczyk Wójt Gminy Siennica oraz Zenon Jurkowski Przewodniczący Rady Gminy. W roli prowadzących wystąpili Monika Pszkit (koordynator kultury z GBP) oraz Bartłomiej Czajka (członek Rady Gminy Siennica).

Tradycją podczas Spotkań Plenerowych staje się prezentacja siennickich talentów w formie występów artystycznych z udziałem przedszkolaków oraz dzieci z gminnych szkół podstawowych. W tym roku specjalne programy dla żywiołowej publiczności przygotowały placówki: Przedszkole Gminne w Siennicy, Niepubliczne Przedszkole „Chatka Puchatka” w Siennicy, Oddział przedszkolny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Starogrodzie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Siennicy. Najmłodsi – pod troskliwym okiem swoich pań-opiekunek – zaprezentowali się w tańcu, śpiewie a nawet w grze na instrumentach, natomiast ich starsza koleżanka Lena Kurowska, wraz z tancerkami Olgą Szubińską i Julią Grzegrzułką, wykonała piosenkę „W biegu” N. Kukulskiej.

Po raz pierwszy w Spotkaniach wziął udział zespół śpiewaczy z Klubu Senior+ prowadzonego przez GOPS w Siennicy. Panie zaprezentowały się w obcojęzycznym repertuarze ludowym: „Była mene maty”, „Za nasim humenkiem”, „Hej, z góry, z góry” i „Czerez pole szyrokoje”.

To zróżnicowane wiekowo grono artystów zamknął rozrywkowy występ Międzypokoleniowego Chóru Kameralnego Kanon z piosenkami: „Zatrzymaj mnie”, „Jak się masz kochanie” i „Heniek”, a także nastrojową piosenkę „Szukaj mnie” w duecie Ewa Górka i Monika Pszkit.

Jak co roku przeprowadzono także Konkurs wiedzy o Gminie Siennica. Jego laureatką została Aleksandra Łukasiak wygrywając… rower! Pozostali uczestnicy otrzymali upominki, które (wraz z nagrodą główną) ufundowały Delikatesy Kulfon.

Podczas tegorocznej edycji Spotkań wyłoniono także laureata konkursu SIENNICKIE NENUFARY – ZASŁUŻENI DLA KULTURY ZIEMI SIENNICKIEJ. Do rosnącego grona lokalnych aktywistów dołączył Pan Leszek Dąbrowski – kustosz Sali Tradycji i Historii OSP w Siennicy, strażak, kronikarz, Komendant Gminny ZOSP RP w Siennicy, pasjonat strażackiej historii. Uroczystego wręczenia nagrody dokonali Pani Dyrektor GBP Elżbieta Jurkowska i Pan Wójt Stanisław Duszczyk.

Podczas każdej imprezy najlepiej sprawdza się dobra muzyka, stąd też nie mogło jej zabraknąć w formie konkursu a takowy został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej - III Siennicki Festiwal Piosenki Dekady, lata 2000-2010. Laureatką wokalnych rozgrywek została Lena Kurowska z PSP im. H. Sienkiewicza w Siennicy zdobywając równocześnie nagrodę publiczności.

Po wielobarwnych prezentacjach artystycznych i zmaganiach konkursowych przyszedł wreszcie czas na kilkugodzinny ubaw w dobrych rytmach najpopularniejszych zespołów disco i dance. Już pierwszymi taktami do zabawy porwał całą publiczność profesjonalny i charyzmatyczny zespół Playboys, a tuż po nim młodzieńczy entuzjazm Bayery, tym bardziej, że w stronę bawiących się „poleciało” kilkadziesiąt płyt-upominków z nagraniami artystów. Natomiast żywiołowy góralski styl Kordiana i jego wysportowanych tancerek wprowadził w zachwyt zarówno żeńskie jak i męskie grono uczestników imprezy. Z kolei nasze rodzime zespoły – Kapela Aby do Piątej i Record bezkonkurencyjnie porwały nie tylko do śpiewu ale przede wszystkim do tańca całą publiczność, która świetnie bawiła się do ostatniej piosenki. Trzeba dodać, że żadnemu zespołowi nie pozwoliła zejść ze sceny bez bisu, na co wykonawcy przystawali z sympatią.

SPOTKANIA 2019

Utworzono dnia 24.06.2019, 14:18

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny