Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy

SPOTKANIA 2016

Utworzono dnia 17.03.2017

 Kolejne Spotkania już za nami. Nadszedł czas refleksji i wspomnień.

Otwarcia imprezy dokonali organizatorzy: Wójt Gminy Pan Grzegorz Zieliński, Radni Gminy i Dyrektor GBP w Siennicy Pani Elżbieta Jurkowska. Tradycyjnie Spotkania poprowadzili Pani Monika Soczewka członek Komisji Edukacji, Zdrowia, Spraw Socjalnych i Bezpieczeństwa Publicznego i przewodniczący Rady Gminy Pan Zenon Jurkowski.

 

Po raz pierwszy w historii Spotkań swoją siedzibę tymczasową miała Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy, gdzie personel biblioteczny reklamował szeroką ofertę biblioteczną. Była także możliwość rejestracji zarówno do Biblioteki, jaki i do poszczególnych Sekcji (plastycznej i historycznej) oraz do Międzypokoleniowego Chóru Kameralnego KANON.

Uczestnicy Spotkań mieli również okazję do obejrzenia wystawy pracy dzieci z Sekcji plastycznej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 

W tym roku program imprezy zdominowali uczniowie szkół podstawowych z Gminy Siennica.

 

Festiwal szkół rozpoczęli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. "Czarownica Higienica", które swoją treścią w humorystyczny sposób promowało zdrowy styl życia. Spektakl ten przyniósł szkolnej grupie teatralnej " Nelki" sukces na arenie powiatowej i wojewódzkiej. W XXI Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Zmagania o Pałacową Maskę 2016 r." w Mińsku Mazowieckim młodzi aktorzy zajęli III miejsce i otrzymali Brązową Maskę. Z tym samym przedstawieniem pojechali do Mrozów i wzięli udział w X Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej " Kulturomaniak 2016". Tam również przypadła im III lokata dostarczając radości zespołowi i całej społeczności szkolnej. Członkowie grupy teatralnej z wielkim zaangażowaniem wcielili się w kreowane przez siebie postacie. Swoją grą potrafili zainteresować i rozbawić publiczność.

 

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Absolwentów Siennickich Szkół Pedagogicznych w Nowej Pogorzeli zaprezentowali pokaz taneczny, przedstawienie pod tytułem "Czerwony Kapturek" i na koniec wystąpili członkowie koła muzycznego działającego w szkole.

 

Szkoła Podstawowa im Kornela Makuszyńskiego zaprezentowała program rodzinny.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Edwarda Szymańskiego w Grzebowilku pokazali się w trzech odsłonach.

Jako pierwsi, tanecznym krokiem skradli serca widzów najmłodsi. Dzieci z dwóch  oddziałów przedszkolnych – zerówka i inna forma wychowania przedszkolnego - pokazały układ taneczny z czerwonymi chustami do utworu Michała Szpaka pt. „Colour of Your life”. Dzieci, z wrodzoną sobie gracją, radośnie pląsały po zielonej trawie oddając podniosły charakter muzyki.

Następnie w przedstawieniu: „Dziwny sen Hani” uczniowie klasy pierwszej pokazali swoje umiejętności aktorskie. Wcielili się w bohaterów znanych bajek – Kota w butach, Pinokia, Kopciuszka, Sierotkę Marysię, Czerwonego Kapturka oraz Krasnala, którzy zostali skrzywdzeni przez dwóch chłopców - niszczycieli książek. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i dzięki klasowej koleżance – Hani, chłopcy zrozumieli, że książki to przyjaciele i należy o nie dbać.  Uroku występom dodały stroje, dzięki którym bohaterowie bajek byli rozpoznawalni od pierwszych chwil na scenie.

Ogromne wrażenie wywarł występ Julii Drożdż - uczennicy klasy VI, która przepięknym głosem wykonała utwór Whitney Houston „I will always love You”. Nasza uczennica posiada nieprzeciętny talent poparty niecodzienną pracowitością. Są to ogromne atuty wróżące Julce wspaniałą karierę muzyczną.


Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie wystąpili w trzech układach tanecznych udowadniając swoje talenty. "Taniec komediantów" i "Kapelusze" przyciągnęły pod scenę siennickich widzów z uwagi na ciekawe układy choreograficzne i stroje oraz wykorzystanie krzesełek w tańcu. Z kolei ostatni taniec do piosenki "Que si, Que no" porwał publiczność, która dołączyła do żakowskich uczniów, a po wspólnych pląsach, nagrodziła ich gromkimi brawami.

 

Dzieci z Przedszkola Niepublicznego Akademia Smyka zaśpiewały piosenkę "W moim ogródecku", która zajęła I miejsce w tegorocznym "Kulturomaniaku" - Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Mrozach oraz taniec "Tango", którym wywalczyli sobie II miejsce również w "Kulturomaniaku".

 

Szkoły, które wystapiły ze swoim bogatym programem artystycznym otrzymały słodkie upominki, które zapewnił sponsor UBEZPIECZENIA JURKOWSKI i bony pieniężne, o które zadbał organizator GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIENNICY.

Zmianę nastroju wprowadził Międzypokoleniowy Chór Kameralny KANON, który działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennicy. Występ w warunkach plenerowych był dla chóru nowością, ale mamy nadzieję, że przygotowany program podobał się publiczności. Były to piosenki religijne: "Hej, Jezu, Królem Tyś", "Błogosław duszo moja Pana", piosenki ludowe: "Trawka ponad wodą", "Bandoska (Zachodźże słoneczko)" i "Oj nasi jadą" oraz jedna typowo wakacyjna, do której na gitarze akompaniował chórzysta - Pan Józef Kopa.

 

Punktem programu na który czekała młodzież był niezapomniany występ grupy POWER PLAY. Początki grupy Power Play to rok 2001. Zespół powstał z inicjatywy lidera - Sylwestra Gazdy. Skład zespołu to:

Sylwek - wokal
Marcin "ketchup" - gitara
Karol "czaruś" – perkusja

Znani z ognistego temperamentu i niezwykłej przebojowości, z natury nie lubią robić wokół siebie dużego szumu, ale gdy tylko pojawią się na scenie, potrafią zaczarować ludzi tak, że nogi same rwą się do tańca. Jak sami mówią o sobie: "Cieszymy się, że muzyka którą tworzymy potrafi bawić sprawiając, że na twarzy wielu osób pojawia się uśmiech". Żywe instrumenty towarzyszące im podczas koncertów sprawiają, że muzyka w ich wykonaniu to niepowtarzalny styl, doskonałość dźwięku i nowoczesnych brzmień. Największe hity zespołu to "Zawsze coś (oj tam oj tam)", "Skok w bok", "Kochaj mnie", "Lubisz to lubisz", "Co mam być to będzie" i wiele innych...Od roku 2009 zespół tworzy muzykę autorską. Wydanych zostało 5 albumów i 2 single. Powstały również wideoklipy, które emitowane są w stacjach ogólnopolskich oraz cieszą sie ogromną popularnością w internecie. GRUPA MA NA SWOIM KONCIE SETKI ZAGRANYCH KONCERTÓW W TYM JEDEN W SIENNICY!!!

Zupełnie inny rodzaj muzyki zapewniła nam Magda Bereda, która tworzy własne piosenki. Nagrywała z producentami płyt takich zespołów jak LemOn, Mrozu, Dawid Kwiatkowski, Sound&Grace czy Sylwia Grzeszczak. Na jej kanale YouTube jest już ponad pół miliona wyświetleń. Magda wystąpiła również razem z Margaret na koncercie, który był emitowany w telewizji na kanale EskaTV.

 

 

Kluczowym punktem programu był Konkurs wiedzy o Gminie Siennica. 
Zespół oceniający wiedzę uczestników: Zenon Jurkowski, Marzanna Zgódka, Monika Soczewka. 
Konkurs przeprowadzili: Grzegorz Zieliński - Wójt Gminy Siennica i Ryszard Łubkowski - opracowujący zestawy pytań. Do Konkursu przystąpiły 4 osoby – Aneta Łukasiak, Aleksandra Łukasiak, Julia Dróżdż i Jakub Chlebicki. Uczestnicy prezentowali swoją wiedzę w kolejności zgłoszenia się do udziału. Każdy zestaw zawierał po 4 pytania.
1. Aneta Łukasiak poprosiła o zestaw III i poprawnie odpowiedziała na 3 pytania.
2. Aleksandra Łukasiak poprosiła o zestaw VII i odpowiedziała poprawnie na 2 pytania.
3. Julia Dróżdż wybrała zestaw V i odpowiedziała poprawnie na 2 pytania i na 2 częściowo. 
4. Jakub Chlebicki wybrał zestaw II i odpowiedział poprawnie na 4 pytania, w tym na 1 częściowo.

Zespół oceniający wspólnie z prowadzącymi jednogłośnie przyznali następującą kolejność zawodnikom:

I miejsce Jakub Chlebicki - rower
II miejsce Aneta Łukasiak – mikser ręczny
III miejsce Julia Dróżdż – Blu-ray disc (BD)

Wszystkim uczestnikom pogratulowano wiedzy i odwagi, a następnie wręczono nagrody główne za pierwsze trzy miejsca, zaś wszystkim za udział w Konkursie wręczono interesujące albumy o gminach powiatu mińskiego.

FUNDATOREM NAGRÓD GŁÓWNYCH BYŁY DELIKATESY KULFON Z SIENNICY.

Na zakończenie poinformowano zebranych, że w przyszłości planuje się zmianę formuły Konkursu, która będzie polegała na tym, że około Nowego Roku będzie podana lektura /książki, wydawnictwa, artykuły/ na podstawie których będą opracowane zagadnienia konkursowe. Każdy uczestnik może na podstawie tej literatury przygotować się do Konkursu.

Tradycją już się stało, że dalsza część programu SSP jest taneczna, w tym roku do tańca zachęcał nas zespół Record i Dance Day! Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

Drodzy Uczestnicy Siennickich Spotkań Plenerowych dziękuję za przybycie i wspaniałą zabawę!!!!

Galeria zdjęć ze Spotkań dostępna na stronie FB biblioteki