Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

JUBILEUSZOWE SIENNICKIE SPOTKANIA 2018

Utworzono dnia 09.08.2018

Otwarcia Spotkań dokonali organizatorzy: Wójt Gminy Pan Grzegorz Zieliński, Radni Gminy i Dyrektor GBP w Siennicy Pani Elżbieta Jurkowska. W roli prowadzących sprawdzili się wspaniale Pani Monika Soczewka - członek Komisji Edukacji, Zdrowia, Spraw Socjalnych i Bezpieczeństwa Publicznego oraz przewodniczący Rady Gminy - Pan Zenon Jurkowski.

Wśród licznych stoisk Biblioteka Publiczna reklamowała swoją szeroką ofertę biblioteczną, była także możliwość rejestracji do poszczególnych sekcji, które funkcjonują przy bibliotece. Uczestnicy Spotkań mieli również okazję do obejrzenia wystawy pracy dzieci z Sekcji plastycznej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 
Po raz drugi w historii Spotkań, została wręczona NAGRODA SIENNICKIE NENUFARY 2018 – ZASŁUŻENI DLA KULTURY ZIEMI SIENNICKIEJ. W tym roku decyzją Kapituły Nagrody w dowód uznania za całokształt pracy twórczej w Gminie Siennica i poza jej granicami - otrzymała Pani Monika Pszkit – nauczyciel śpiewu, propagator kultury, wieloletnia chórzystka, dokumentalistka, instruktor i juror wokalny. 

W kolejnej części programu odbył się II Siennicki Festiwal "Piosenki Dekady – lata 70", który poprowadzili członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Siennickiej. 
Część muzyczną Spotkań rozpoczął koncert naszego chóru KANON. Tegoroczny występ miał charakter patriotyczny. Zespół zaprezentował takie pieśni jak: "Święta Miłości Kochanej Ojczyzny", "Rozkwitały pąki białych róż" i "Piechota" a także utwory z okresu II wojny światowej jako wspomnienie wydarzeń, które poniekąd stanowiły kontynuację walki o wolną Polskę. Były to piosenki "Parasola - piosenka szturmowa" i "Serce w plecaku". 

O godzinie 16.00 na naszej siennickiej scenie wystapił zespół Akcent, grupę gościliśmy po raz drugi. Debiut swój mieli w 2012 roku podczas imperzy plenerowej Pożegnanie lata, sprawdzili się również i tego lata. AKCENT z Zenkiem Martyniukiem na czele to legenda Disco-polo, w swojej dyskografii zespół ma 16 albumów i liczne przeboje. W 2017 roku została również wydana biografia lidera grupy Akcent pod tytułem "Życie to są chwile". Nieznane fakty z życia króla disco polo, zdjęcia z prywatnego archiwum z dzieciństwa i wczesnej młodości, szalone lata 90. i pierwsze kroki w show-biznesie - to i wiele więcej informacji można znaleźć w biografii lidera grupy Akcent. Książka o Zenku Martyniuku dostępna w zbiorach Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy.
Stałym punktem wydarzenia jest konkurs Wiedzy o Gminie Siennica. Do eliminacji przystąpiło 6 zawodników wg kolejności zgłoszeń wybierano numery zestawów, zaś odpowiadano wg kolejności zestawów. Konkurs poprowadził tradycyjnie Wójt Gminy Grzegorz Zieliński, oceniało Jury: Zenon Jurkowski i Monika Soczewka - Radni Rady Gminy i Ryszard Łubkowski- autor pytań konkursowych.

Oto wyniki konkursu:
I Krzysztof Pieńkowski
II Konrad Matak
III Marta Chlebicka
IV Arkadiusz Antosiewicz


Ponieważ dwie najlepsze odpowiedzi otrzymały jednakową ilość punktów, zarządzono dogrywkę, którą wygrał Krzysztof Pieńkowski, zaś Konrad Matak zajął 2 lokatę. Po podsumowaniu wręczono zwycięzcom nagrody ufundowane przez Delikatesy Kulfon S.C. z Siennicy. Nagrodzone były 4 miejsca w Konkursie. 

W dalszej części programu wystąpił Zespół Estradowy Białoruskiej Pieśni Ludowej "Kalinka", Zespół SKOLIM, ENJOY a na zakończenie nasz miejscowy zespół RECORD.
Kolejne Jubileuszowe Spotkania za nami, pełne wrażeń i nowych doświadczeń.

Dziękujemy za obecność i wspólną zabawę.

Zapraszamy do fotorelacji 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny