Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy

70. URODZINY BIBLIOTEKI

Utworzono dnia 29.03.2022

Przypadający w 2020 r. (a odkładany z powodu pandemii) Jubileusz 70-lecia Biblioteki  w Siennicy doczekał się zacnych obchodów dopiero 21 marca 2022 r. Ale „nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”, gdyż te okazałe urodziny miały miejsce już nowo wybudowanej siedzibie, tzw. Kulturalnym Urzędzie, w którym mieści się właśnie Gminna Biblioteka Publiczna i Urząd Gminy Siennica.

Po oficjalnym otwarciu i poświęceniu budynku z udziałem wybornych gości (w samo południe), nadszedł moment popołudniowego świętowania w „gronie lokalnym” wśród pracowników, instruktorów i członków sekcji zainteresowań, wolontariuszy i Przyjaciół Biblioteki. Spotkanie poprowadziła Pani Dyrektor Elżbieta Jurkowska, która przedstawiła w postaci dynamicznej prezentacji multimedialnej rys historyczny placówek bibliotecznych w naszej gminie oraz złożyła serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w rozwój Biblioteki z Kulturą, a byli to: instruktorzy – Ryszard Łubkowski, Zbigniew Szubert, Jakub Mazek;  Kadra biblioteczna (była i obecna) – Małgorzata Chlebicka, Elżbieta Bielakowska, Maria Wilk, Lidia Wasilewska, Janina Frelek oraz Elżbieta Królak, Urszula Szajkowska, Monika Pszkit, Iwona Rosochacka-Wójcik; osoby zaangażowane w tworzenie nowej – kulturalnej odsłony Biblioteki – Wójt Gminy Siennica Stanisław Duszczyk, b. Skarbnik Gminy Siennica Danuta Zwierz, Przewodnicząca Rady Rodziców przy PSP Siennica Anna Rembas  i jej podopieczni.

Tego wieczoru nastąpiło też oficjalne rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego o Gminie Siennica. Dyplomy i nagrody otrzymali: Monika Wilk za wiersz „Serce Siennicy” (I miejsce), Ryszard Łubkowski za „Siennickie Muzy” (II miejsce) oraz Anna Czyżkowska za balladę „Sienniczanka jestem” (III miejsce). Wyróżnienia otrzymali: Maria Kowalczyk, Wiktoria Laskus, Anna Piliszewska, Edwarda Rutkowska, Leszek Jurkowski. Dopełnieniem lirycznego nastroju był gitarowy koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Daniela Gałązki z Mińska Mazowieckiego – laureata wielu konkursów piosenki poetyckiej, lidera formacji DGZZ (Daniel Gałązka Z Zespołem).

Spotkanie zakończyło się luźnymi rozmowami zaproszonych gości – refleksjami o tym co było, jakie zmiany zaszły na przełomie 7 dekad funkcjonowania placówki i co nas czeka     w przyszłości… Jedno jest pewne: z tak aktywnymi i pomysłowymi współpracownikami uda nam się zrealizować chyba każde czytelniczo-kulturalne marzenie! Dziękujemy za współpracę i życzymy sobie więcej takich jubileuszy, powodów do dumy i radości.

 

70. URODZINY BIBLIOTEKI

Utworzono dnia 29.03.2022, 13:58