Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy

OFERTA BIBLIOTECZNA

Czytelnia Internetowa - oferuje bezpłatny dostęp do komputerów podłączonych do Internetu. Z oferty można skorzystać codziennie w godzinach otwarcia Biblioteki. Oferujemy 9 stanowisk komputerowych.

Czytelnia Główna - dysponuje bogatym księgozbiorem podręcznym udostępnianym tylko na miejscu. Księgozbiór swoim zakresem obejmuje encyklopedie, leksykony, słowniki językowe i dziedzinowe, podręczniki akademickie, opracowania monograficzne, literaturę piękną, popularnonaukową ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Rejestracja czytelnika - przy zapisie do Biblioteki należy okazać dokument określony w regulaminie (dowód osobisty), zapoznać się z Regulaminem Wypożyczalni Gminnej Biblioteki Publicznej i zobowiązać się podpisem do przestrzegania Regulaminu. Za niepełnoletniego czytelnika odpowiadają i podpisują zobowiązania rodzice lub opiekunowie prawni. Czytelnik zobowiązany jest informować bibliotekę o zmianie miejsca zamieszkania, miejsca pracy lub szkoły.

Wypożyczalnia książek i czasopism - prawo do bezpłatnego korzystania z wypożyczalni mają wszyscy obywatele. Księgozbiór liczy ok 13000 tys. wol. i oferuje literaturę beletrystyczną, faktu, popularnonaukową, bogaty księgozbiór dla dzieci i młodzieży, lektury z zakresu szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej. Wypożyczalnia udostępnia także do skorzystania na miejscu i do wypożyczenia zestaw 23 tytułów czasopism bieżących.

Punkt informacji bibliotecznej - personel biblioteczny służy fachową pomocą z różnych dziedzin wiedzy, udzielamy informacji bibliotecznych, bibliograficznych i rzeczowych bezpośrednio i telefonicznie.

Punkt usług ksero i wydruku - biblioteka oferuje usługi faksu, ksero czarno-białe i kolorowe,  wydruku i skanu.

Cennik usług reprograficznych A4:

  • ksero czarno-białe : 0,50 zł ; dwustronne 1,00 zł

  • ksero kolorowe : 1,50 zł ; dwustronne 2,50 zł

  • wydruk : 0,50 zł ; dwustronne 1,00 zł

  • skan : 0,50 zł