Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy

Czytam sobie w bibliotece

Utworzono dnia 01.06.2015

"Czytam sobie w bibliotece" to kolejny pomysł na promocję czytelnictwa, tym razem skierowany do najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5-8 lat.  Chcemy dotrzeć do bibliotek szkolnych i publicznych z konkretnymi narzędziami, które nie tylko zachęcą dzieci do nauki samodzielnego czytania, ale także pomogą bibliotekom zbudować własny program działań animacyjnych wokół literatury!

Pomysł jest prosty – 900 pierwszych bibliotek, które zgłoszą się do nas za pośrednictwem formularza na stronie www.czytamsobiewbibliotece.pl,  otrzyma komplet dziewięciu książek z serii „Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont wraz ze scenariuszami do zajęć z dziećmi oraz materiałami promocyjnymi, a także dostęp do filmów instruktażowych. Na podstawie tych materiałów bibliotekarze zorganizują zajęcia, na których dzieci w twórczy sposób zinterpretują literaturę korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr. Efekty tych działań zostaną upowszechnione w środowisku szkolnym i bibliotecznym.

Dzięki naszemu projektowi bibliotekarki i bibliotekarze zdobędą nowe narzędzia, umiejętności i wiedzę do prowadzenia zajęć animacyjnych wokół literatury, biblioteki wzbogacą swoje księgozbiory i staną się miejscem aktywności lokalnej, dzieci natomiast zdobędą i rozwiną nowe umiejętności, a przede wszystkim zaczną kojarzyć czytanie z przyjemnością!

http://www.ceo.org.pl/pl/czytamsobie

 

Nasza biblioteka znalazła się w gronie 900 pierwszych bibliotek, które otrzymają pakiety edukacyjne i zaproszą najmłodszych czytelników do współpracy!!!