Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

NOWOŚĆ W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 30.07.2020

Nowo powstała sekcja Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy skierowana jest do wykazującej się inicjatywą młodzieży i osób dorosłych z terenu naszej gminy.

Jeżeli masz własne pomysły lub ochotę włączenia się w organizowanie różnego rodzaju przedsięwzięć na terenie gminy Siennica, a przy tym pragniesz wspierać jej rozwój społeczno-kulturalny, to zapraszam Cię do sekcji BIS. To jest miejsce właśnie dla Ciebie! Wspólnie będziemy starali się:

- stworzyć coś, czego u nas w gminie jeszcze nie było,

- zaspokajać potrzebę samorealizacji i wykorzystywać potencjał drzemiący w mieszkańcach gminy,

- upiększać nasze otoczenie i wzajemnie umilać wolny czas ciekawymi inicjatywami,

- realizować najbardziej oryginalne pomysły mieszkańców...

Aktywny udział w zadaniach podejmowanych przez BIS znacznie poszerzy Twoje horyzonty, pomoże Ci nabyć nowe umiejętności, a także odkryje przed Tobą szereg informacji o naszej gminie, o których być może nie miałeś nawet pojęcia… Baza stanie się miejscem na realizację wielu oddolnych inicjatyw, które dotychczas nie miały szansy na wdrożenie ich w życie. Włącz się w pracę BIS i wdrażaj te inicjatywy razem ze mną!

Pierwszym zadaniem, którego podejmie się sekcja BIS, będzie udział w projekcie „Zabytki regionu w obiektywie wolontariuszy” organizowanym przez Fundację HEREDITAS z Warszawy i finansowanym przez Narodowy Instytut Wolności. Jest to projekt o zasięgu ogólnopolskim; polega na opisaniu kilkunastu obiektów historycznych znajdujących się na terenie danej gminy, które wiążą się z ważnymi wydarzeniami historycznymi lub wybitnymi postaciami dla całego kraju lub lokalnej społeczności. Gmina Siennica ma wiele pamiątek historycznych wartych pokazania światu... Naszym zadaniem będzie sfotografowanie i opisanie tych miejsc a następnie dodanie tych materiałów do specjalnej aplikacji stworzonej na potrzeby projektu. Aplikacja ta będzie wirtualnym przewodnikiem po najciekawszych miejscach w naszym kraju. Sami będziemy decydować, które obiekty chcemy dodać do tworzonej w ramach projektu mapy, dzięki czemu każdy Polak będzie mógł się z nimi zapoznać. Jest to zatem niepowtarzalna okazja do promocji bogatej historii naszej gminy.

Jeżeli zainteresowałem Cię założeniami i najbliższymi planami Bazy Inicjatyw Społecznych oraz masz świadomość ogromu korzyści płynących z aktywnego włączenia się w rozwój naszej lokalnej społeczności, to zgłoś się do siedziby sekcji – Biblioteki w Siennicy!

Zapraszam Cię do współpracy!

Jakub Mazek

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 16

W poprzednim tygodniu: 77

W tym miesiącu: 366

W poprzednim miesiącu: 397

Wszystkich: 19406