Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy

Obchody tygodnia bibliotek

Utworzono dnia 06.05.2015

Nasza Biblioteka jako instytucja popierająca wszelkie działania na rzecz czytelnictwa i wiedzy o bibliotekach włączyła się do ogólnopolskich obchodów Tygodnia Bibliotek, przygotowując z tej okazji wiele propozycji kontaktów z biblioteką:

w dniach 08.05.2015 r. - 15.05.2015 r. przetrzymane książki można zwrócić bez ponoszenia konsekwencji finansowych. Wystarczy tylko dostarczyć książki do biblioteki w Siennicy lub jej filii w Grzebowilku!!!!

kolejnym punktem programu są eliminacje gminne 32. Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego, które odbędą się w bibliotece 15 maja 2015 r. o godz. 8.15. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania recytacji dzieci ze szkół gminy Siennica!

W dniach 8 - 15 maja 2015 r. bibliotekę odwiedzą wszystkie grupy przedszkolaków z przedszkoli w Siennicy. Najmłodsi będą mieli okazję do spotkań przy dobrej książce i bliższego poznania działalności Biblioteki.

W poniedziałek 11.05.2015 r. o godz. 9.30 zapraszamy dzieci na bajkę podróżniczą pt.: „Pamiętnik małego słoniątka” Jest to opowieść o przygodach małego ciekawskiego słonika, który postanawia zwiedzić świat i o tym skąd słoniki mają trąby. Przedstawienie kukiełkowe połączone z żywym planem. Spektakl w wykonaniu zawodowych aktorów związanych na stałe z warszawskim teatrem LALKA oraz teatrem BAJKA.

Dnia 14 maja 2015 r. o godz. 9.30 w bibliotece tajniki swojego pisarstwa odsłoni przed dziećmi Pani Stanisława Gujska (poetka, pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży). Spotkanie będzie doskonałą okazją do posłuchania wierszy i prozy czytanych przez samą autorkę, wspólnych gier, zabaw oraz zakupienia książek (przedział cenowy od 6 zł do 15 zł) i zdobycia autografów.

w środę zaś (13.05.2015 r.) zostaną przeprowadzone zajęcia dla seniorów, osoby uczestniczące będą mogły nauczyć się lub doszkolić w danym temacie:

 

* korzystanie z komputera oraz wyszukiwanie informacji w Internecie,

* zakładanie poczty elektronicznej,

* korzystanie z poczty elektronicznej.

Osoby chętne zapraszamy w godzinach 8.00 – 16.00!!

8 maja w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek zapraszamy na słodką przekąskę!!!