Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2024

Utworzono dnia 09.01.2024

Tegoroczny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Siennicy pod hasłem „W Jasełkach leży”, to słowa zaczerpnięte z kolędy „Nowy rok bieży”, które zapraszają do oddania chwały małemu Dzieciątku leżącemu w żłobie. W kolędzie tej zawiera się cały pomysł Orszaku, który jest tzw. przedstawieniem ulicznych jasełek. W tym roku w role królewskie wcielili się: Andy Okoye (gość z Nigerii), Marcin Górka i Bogdan Jurkowski, którzy krocząc ulicami Siennicy za gwiazdorem – Zbigniewem Szubertem, złożyli pokłon przed Jezuskiem w kościele pw. Ofiarowania NMP w Siennicy. Błogosławieństwa na całą drogę przemarszu udzielił ks. Proboszcz Jerzy Danecki. Straż rycerską reprezentowali: Szymon Broda, Szymon Sabak, Adam Szajkowski, flagowych: Konrad Duszczyk, Maksymilian Jurkowski, Maciej Kowalik, śpiewaków: Dariusz Matuszewski i Daniel Sado. Akompaniował Jan Jurek. Pomocy przy rozdawaniu gadżetów udzielili wolontariusze współpracujący na stałe z Biblioteką: Nikola i Oliwia Czyż, Patrycja Jaworska, Bartosz Mazek, Antoni Rutkowski i Jan Wąsowski. Koordynatorem wydarzenia był instruktor Bazy Inicjatyw Społecznych – Jakub Mazek we współpracy z cały zespołem Biblioteki. W tym roku etapem końcowym przemarszu był plac przed Urzędem Miasta i Gminy Siennica, gdzie miała miejsce kolejna część programu pn SIENNICA MIASTEM. Organizatorem obu wydarzeń była Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Siennica. Wsparcia przy zabezpieczeniu trasy orszaku udzielili: policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennicy.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Orszaku, a w szczególności siennickiej społeczności, za tak liczny udział i podtrzymywanie tej pięknej tradycji.

Orszak otworzył Siennicki Kalendarz Kulturalny, zachęcamy do śledzenia naszych social mediów, aby aktywnie uczestniczyć w kolejnych przedsięwzięciach!

Trzej królowie z darami.

FOTORELACJA

Utworzono dnia 09.01.2024, 09:50