Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy

ROMANTYCZNA SIENNICA

Utworzono dnia 26.07.2022

Zapisz się w historii Siennicy – Daj się porwać fantazji – Spełniaj marzenia!

Projekt „Romantyczna Siennica” przewiduje zorganizowanie przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Siennicy pełnego cyklu całkowicie profesjonalnych warsztatów kulturalnych z 3 dziedzin: teatru, śpiewu i tańca, ze szczególnym akcentem sztuki teatralnej.

W ramach zadania odbędzie się 80 godzin warsztatów prowadzonych przez wyjątkowych instruktorów i „Gościa specjalnego”, zaś finalnym efektem będzie przedstawienie „Romantyczna Siennica” - siennicka interpretacja „Ballad i romansów" Adama Mickiewicza w kilku odsłonach: na scenie bibliotecznej (premiera), w plenerze (happening), gościnnie w dwóch szkołach gminnych (podstawowej i średniej) i Klubie Senior+.

Oferta jest bezpłatna i skierowana do wszystkich mieszkańców Gminy Siennica, bez ograniczeń wiekowych – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Maksymalna liczba uczestników: 30 osób. Utworzona grupa artystyczna będzie pracowała od sierpnia do października nad produkcją spektaklu, który ostatecznie zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności oraz w sieci (video-skrót).

Nie zwlekaj - masz okazję zabłysnąć…!

Zadanie dofinansowano ze  środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zajęcia poprowadzą:

Anna Wąsowska - instruktor sekcji teatralnej GBP, jest nauczycielem z 35 letnim stażem pracy w zawodzie nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, były członek (śpiew i taniec) w Zespole Pieśni i Tańca „Podlasie”, ukończyła wiele kursów i warsztatów doskonalących umiejętności, m.ini: kurs pedagogiki zabawy „Klanza”, warsztaty zabaw teatralnych w Siedlcach, warsztaty umuzykalniające w Warszawie, b. instruktor szkolnego kółka teatralnego, muzycznego i tanecznego.

 

Maciej Kopka - swoją przygodę z muzyką rozpoczął jako nastolatek, w czasie liceum był laureatem wielu konkursów i przeglądów, przez długi okres śpiewał w Chórze Kameralnym Mińskiego Towarzystwa Muzycznego, obecnie jest wokalistą i gitarzystą na stałe związanym z wieloma projektami muzycznymi w powiecie mińskim i okolicy; na co dzień śpiewa z Miejską Orkiestrą Kameralną Miejskiej Szkoły Muzycznej w Mińsku Mazowieckim, a także jest założycielem i od lat prowadzi zespół Santia, który zajmuje się muzyką sakralną i ślubną; współpracuje z sekcją teatralną Biblioteki (aranżacje muzyczne, nagłośnienie itp.).

 

Agnieszka Gugała-Szczerbicka - tancerka, choreograf; wieloletnia artystka i instruktor zespołu „Gawęda”, uczestniczka tournée po Australii, absolwentka Szkoły Ogólnoartystycznej (klasa fortepianu), członek grupy V4 Egurrola Dance Studio, choreograf i tancerka stworzonej przez siebie grupy show dance, założycielka i instruktor Studio S. w Sulejówku; wieloletni instruktor zajęć tanecznych i muzycznych dla dzieci i młodzieży; tytuł instruktora sportu (specjalność taniec sportowy) uzyskała w zakresie hiphopu: old school, house, locking, new style (Egurrola Dance Studio, Wyższa Szkoła Turystyki i Sportu); swój warsztat instruktorski doskonali uczestnicząc w licznych warsztatach i szkoleniach: Annual Teacher Workshop (Broadway Dance Center – Nowy Jork), Europejskie Spotkania Taneczne, Dancemania, United Limbs, i innych.