Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SPOTKANIA 2014

Utworzono dnia 09.03.2016

Otwarcia imprezy dokonali: Wójt Gminy – Grzegorz Zieliński, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Elżbieta Jurkowska i Wiceprzewodnicząca Rady Gminy, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Zdrowia, Spraw Socjalnych i Bezpieczeństwa Publicznego – Bożena Hardej.

Otwierając pierwsze Siennickie Spotkania Plenerowe wyżej wymienieni pogratulowali osiągnięć dzieciom i młodzieży w roku szkolnym i podziękowali pedagogom za wytężoną pracę. Wszytkich zachęcali do dobrej zabawy, zaś udającym się w niedługim czasie na wypoczynek – życzyli dobrych i udanych urlopów.

Festyn oddano we władanie dzieciom i młodzieży szkolnej i to oni swoimi występami na gminnej scenie nadali charakter i zdominowali imprezę. Przyzanć trzeba, że i zaciekawienie publiczności wzbudzili ogromne, były okrzyki zachwytu, oklaski i ogólny podziw dla zaprezentowanych talentów. Efekt był tym większy, że byli to nasi najbliżsi artyści.

Na początku programu zaprezentowały się przedszkola: "Akademia Smyka" z Siennicy muzycznie i tanecznie, "Chatka Puchatka" z Siennicy w Cyrkolandii i Gminne Przedszkole w Siennicy z przedstawieniem pt."Przyszło do nas lato".

Kolejna część należała do szkół podstawowych. Tutaj zobaczyliśmy "Radosne Stworzenia" z Zespołu Niepublicznych Specjalnych Placówek Oświatowych "Możesz więcej" w Nowym Zglechowie, Publiczną Szkołę Podstawową im. H. Sienkiewicza z Siennicy w przedstawieniu pt. "Czerwony Kapturek szuka księcia", Publiczną Szkołę Podstawową im. Absolwentów Siennickich Szkół Pedagogicznych w Pogorzeli w przedstawieniu "Dobre wychowanie" i Publiczną Szkołę Podstawową im. Edwarda Szymańskiego w Grzebowilku z programem własnym.

Następny punkt programu zarezerwowany dla szkół, wypełnili uczniowie z Zespółu Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie prezentując nam swoją "Szkołę pełeną talentów". Mogliśmy zobaczyć zarówno akrobacje sportowe jak i występy taneczne.

Festiwal szkół zakończyła młodzież z Zespółu Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy prezentując blok muzyczny w wykonaniu zespołu "TAK TO MY".

Organizatorzy nie narzucili tematu występów, ani też form wypowiedzi i dzięki temu wyszło widowisko barwe, dynamiczne, bardzo ciekawe, a nawet zaskakujące bogactwem pomysłów i wielością talentów.

Drugą część festynu poświęcono Konkursowi Wiedzy o Gminie Siennica. Dla każdego uczestnika przygotowano po 4 pytania z zakresu historii, geografii, gospodarki i administracji oraz samorządu Gminy. Niestety, nie było osób przygotowanych do stanięcia w szranki i na 10 zestawów przygotowanych dla 10 uczestników zaryzykowało tylko czworo odważnych. Fakt, pytania zawierały spory stopień trudności, chociaż nie wszytkie, i skierowane były do uczestników po ukończonym gimnazjum i starszych. Do tego doszła trema, ale publiczność przyjęła wszystkich uczestników bardzo serdecznie i ciepło. Prowadzący Wójt Gminy też nie szczędził słów zachęty i pochwał uczestnikom konkursu.

Dużo radości i miłego zaskoczenia było zaś przy wręczaniu nagród, gdyż były bardzo wartościowe i praktyczne, a ufundowane przez Kancelarię Finansowo-Ubezpieczeniową
Marcin Kołodziejczyk
 i były to:

1 miejsce - wieża mikro

2 miejsce - tablet 7"

3 miejsce – nawigacja LARK 5"

zaś czwartą nagrodę ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy.

Jeśli Siennickie Spotkania Plenerowe wejdą w tradycję, a tak jest wola organizatorów i chyba zapotrzebowanie społeczne, to konkursy wiedzy będą wcześniej przez Bibliotekę propagowane i staną się stałym punktem tych imprez.

Po wyczerpującym konkursie, organizatorzy przygotowali zabawę taneczną przy muzyce dwóch zespołów. Jako pierwszy ze swoim repertuarem wystąpił Diament. Utrzymując świetny nastrój i nie gasząc emocji imprezy wystąpił kolejny zespół muzyczny Dance Day, który zabawiał gości do samego końca imprezy. Nie obyło się bez bisów.

Działo się również poza sceną, organizatorzy zadbali o wiele atrakcji m.in. stoisko gastronomii, które zapewniła Pizzeria Titolare z Siennicy, gdzie wydawane były posiłki z grilla i napoje, wesołe miasteczko, euro-bungee, stoisko z żyroskopem budzące najwięcej emocji, animacje dla dzieci i malowanie twarzy o które zadbała młodzież z Zespołu Szkół im H. i K. Gnoińskich, konkursy, gry i zabawy.

Celem przedsięwzięcia organizatorów tegorocznych Siennickich Spotkań Plenerowych było:

 • zaprezentowanie artystycznego dorobku szkół w roku szkolnym w ramach promocji gminnej oświaty,

 • zorganizowanie masowej imprezy dla wspólnego i kulturalnego spędzania niedzielnego popołudnia,

 • promocja Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy,

 • spotkanie wyborców z Radnymi – "Zapytanie do Radnego"

Mieszkańcy gminy Siennica i przybyli goście mogą tym samym uznać wakacje za rozpoczęte.


 

Specjalne podziękowania kierujemy dla naszych sponsorów:

 1. Radni Gminy Siennica

 2. PPHU A.N.C. Mińsk Mazowiecki

 3. Pizzeria Titolare Siennica

 4. Zakład Produkcyjno –Usługowy „PLASTIMETAL” Wiesław Pieńkowski Siennica

 5. Spółdzielczy Zakład Usług Technicznych  SKROPOL Siennica

4. Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe “WIZAL” Sokołów Podlaski

5. Apteka FARM ES Siennica

6. Firma Baran Łukasz, Zalesie

 1. WEKLIM” Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe, Leszek Czyż Boża Wola

 2. Firma GRUPLAST, Gruba Kołbiel

 3. Sklep Delikatesy „Kulfon” Siennica

10. Alkam-Bud Trybuch Andrzej Wólka Dłużewska

11. Maxi Plast Zasikowski Zbigniew Kobyłka

12. Gospodarstwo rolne P. Cieślak Tomasz Karczew

13. Wrób folii i opakowań Laskus Elżbieta Celestynów

14. HYDRO INSTAL Jałocha Mariusz Gągolina

15. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Gałązka" Mińsk Mazowiecki

16. Sklep "odido" Siennica

17. Zakład Usługowo Handlowy "EURO-AUTO-SERWIS" Paweł Bogusz Kąty

Dziękujemy również osobom, które wzięły udział w przygotowaniach w/w imprezy:

 • Pani Bożenie Hardej – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Siennica

 • Panu Ryszardowi Łubkowskiemu – Radny Gminy Siennica

 • Panu Józefowi Kopie - Radny Gminy Siennica

 • pracownikom Urzędu Gminy i Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy,

 • Panu Stanisławowi Domańskiemu – Kierownikowi Hali Sportowej w Siennicy,

 • Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennicy;

Galeria zdjęć ze Spotkań dostępna na stronie FB biblioteki

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny