Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy

SPOTKANIA 2014

Utworzono dnia 09.03.2016

Otwarcia imprezy dokonali: Wójt Gminy – Grzegorz Zieliński, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Elżbieta Jurkowska i Wiceprzewodnicząca Rady Gminy, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Zdrowia, Spraw Socjalnych i Bezpieczeństwa Publicznego – Bożena Hardej.

Otwierając pierwsze Siennickie Spotkania Plenerowe wyżej wymienieni pogratulowali osiągnięć dzieciom i młodzieży w roku szkolnym i podziękowali pedagogom za wytężoną pracę. Wszytkich zachęcali do dobrej zabawy, zaś udającym się w niedługim czasie na wypoczynek – życzyli dobrych i udanych urlopów.

Festyn oddano we władanie dzieciom i młodzieży szkolnej i to oni swoimi występami na gminnej scenie nadali charakter i zdominowali imprezę. Przyzanć trzeba, że i zaciekawienie publiczności wzbudzili ogromne, były okrzyki zachwytu, oklaski i ogólny podziw dla zaprezentowanych talentów. Efekt był tym większy, że byli to nasi najbliżsi artyści.

Na początku programu zaprezentowały się przedszkola: "Akademia Smyka" z Siennicy muzycznie i tanecznie, "Chatka Puchatka" z Siennicy w Cyrkolandii i Gminne Przedszkole w Siennicy z przedstawieniem pt."Przyszło do nas lato".

Kolejna część należała do szkół podstawowych. Tutaj zobaczyliśmy "Radosne Stworzenia" z Zespołu Niepublicznych Specjalnych Placówek Oświatowych "Możesz więcej" w Nowym Zglechowie, Publiczną Szkołę Podstawową im. H. Sienkiewicza z Siennicy w przedstawieniu pt. "Czerwony Kapturek szuka księcia", Publiczną Szkołę Podstawową im. Absolwentów Siennickich Szkół Pedagogicznych w Pogorzeli w przedstawieniu "Dobre wychowanie" i Publiczną Szkołę Podstawową im. Edwarda Szymańskiego w Grzebowilku z programem własnym.

Następny punkt programu zarezerwowany dla szkół, wypełnili uczniowie z Zespółu Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie prezentując nam swoją "Szkołę pełeną talentów". Mogliśmy zobaczyć zarówno akrobacje sportowe jak i występy taneczne.

Festiwal szkół zakończyła młodzież z Zespółu Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy prezentując blok muzyczny w wykonaniu zespołu "TAK TO MY".

Organizatorzy nie narzucili tematu występów, ani też form wypowiedzi i dzięki temu wyszło widowisko barwe, dynamiczne, bardzo ciekawe, a nawet zaskakujące bogactwem pomysłów i wielością talentów.

Drugą część festynu poświęcono Konkursowi Wiedzy o Gminie Siennica. Dla każdego uczestnika przygotowano po 4 pytania z zakresu historii, geografii, gospodarki i administracji oraz samorządu Gminy. Niestety, nie było osób przygotowanych do stanięcia w szranki i na 10 zestawów przygotowanych dla 10 uczestników zaryzykowało tylko czworo odważnych. Fakt, pytania zawierały spory stopień trudności, chociaż nie wszytkie, i skierowane były do uczestników po ukończonym gimnazjum i starszych. Do tego doszła trema, ale publiczność przyjęła wszystkich uczestników bardzo serdecznie i ciepło. Prowadzący Wójt Gminy też nie szczędził słów zachęty i pochwał uczestnikom konkursu.

Dużo radości i miłego zaskoczenia było zaś przy wręczaniu nagród, gdyż były bardzo wartościowe i praktyczne, a ufundowane przez Kancelarię Finansowo-Ubezpieczeniową
Marcin Kołodziejczyk
 i były to:

1 miejsce - wieża mikro

2 miejsce - tablet 7"

3 miejsce – nawigacja LARK 5"

zaś czwartą nagrodę ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy.

Jeśli Siennickie Spotkania Plenerowe wejdą w tradycję, a tak jest wola organizatorów i chyba zapotrzebowanie społeczne, to konkursy wiedzy będą wcześniej przez Bibliotekę propagowane i staną się stałym punktem tych imprez.

Po wyczerpującym konkursie, organizatorzy przygotowali zabawę taneczną przy muzyce dwóch zespołów. Jako pierwszy ze swoim repertuarem wystąpił Diament. Utrzymując świetny nastrój i nie gasząc emocji imprezy wystąpił kolejny zespół muzyczny Dance Day, który zabawiał gości do samego końca imprezy. Nie obyło się bez bisów.

Działo się również poza sceną, organizatorzy zadbali o wiele atrakcji m.in. stoisko gastronomii, które zapewniła Pizzeria Titolare z Siennicy, gdzie wydawane były posiłki z grilla i napoje, wesołe miasteczko, euro-bungee, stoisko z żyroskopem budzące najwięcej emocji, animacje dla dzieci i malowanie twarzy o które zadbała młodzież z Zespołu Szkół im H. i K. Gnoińskich, konkursy, gry i zabawy.

Celem przedsięwzięcia organizatorów tegorocznych Siennickich Spotkań Plenerowych było:

 • zaprezentowanie artystycznego dorobku szkół w roku szkolnym w ramach promocji gminnej oświaty,

 • zorganizowanie masowej imprezy dla wspólnego i kulturalnego spędzania niedzielnego popołudnia,

 • promocja Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy,

 • spotkanie wyborców z Radnymi – "Zapytanie do Radnego"

Mieszkańcy gminy Siennica i przybyli goście mogą tym samym uznać wakacje za rozpoczęte.


 

Specjalne podziękowania kierujemy dla naszych sponsorów:

 1. Radni Gminy Siennica

 2. PPHU A.N.C. Mińsk Mazowiecki

 3. Pizzeria Titolare Siennica

 4. Zakład Produkcyjno –Usługowy „PLASTIMETAL” Wiesław Pieńkowski Siennica

 5. Spółdzielczy Zakład Usług Technicznych  SKROPOL Siennica

4. Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe “WIZAL” Sokołów Podlaski

5. Apteka FARM ES Siennica

6. Firma Baran Łukasz, Zalesie

 1. WEKLIM” Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe, Leszek Czyż Boża Wola

 2. Firma GRUPLAST, Gruba Kołbiel

 3. Sklep Delikatesy „Kulfon” Siennica

10. Alkam-Bud Trybuch Andrzej Wólka Dłużewska

11. Maxi Plast Zasikowski Zbigniew Kobyłka

12. Gospodarstwo rolne P. Cieślak Tomasz Karczew

13. Wrób folii i opakowań Laskus Elżbieta Celestynów

14. HYDRO INSTAL Jałocha Mariusz Gągolina

15. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Gałązka" Mińsk Mazowiecki

16. Sklep "odido" Siennica

17. Zakład Usługowo Handlowy "EURO-AUTO-SERWIS" Paweł Bogusz Kąty

Dziękujemy również osobom, które wzięły udział w przygotowaniach w/w imprezy:

 • Pani Bożenie Hardej – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Siennica

 • Panu Ryszardowi Łubkowskiemu – Radny Gminy Siennica

 • Panu Józefowi Kopie - Radny Gminy Siennica

 • pracownikom Urzędu Gminy i Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy,

 • Panu Stanisławowi Domańskiemu – Kierownikowi Hali Sportowej w Siennicy,

 • Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennicy;

Galeria zdjęć ze Spotkań dostępna na stronie FB biblioteki