Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy

SPOTKANIA 2021

Utworzono dnia 30.06.2021

Nareszcie razem! Po rocznej (przymusowej) przerwie mieszkańcy Gminy Siennica, goście z okolicznych gmin i powiatów – słowem: wielbiciele dobrej zabawy, mogli spotkać się na VII edycji Siennickich Spotkań Plenerowych. Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy zadbała o bogaty program artystyczny i atrakcje na stadionowej murawie a wysoka frekwencja uczestników udowodniła, że wszyscy za sobą bardzo tęskniliśmy. Wydarzenie odbywało się w ramach Jubileuszu 800-lecia najstarszej pisemnej wzmianki o Siennicy oraz projektu Powiat Miński Stolicą Kultury Mazowsza.

Elżbieta Jurkowska Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Stanisław Duszczyk Wójt Gminy Siennica oraz Zenon Jurkowski Przewodniczący Rady Gminy dokonali oficjalnego otwarcia imprezy witając także zacnych gości przybyłych do Siennicy, a byli to: Poseł na Sejm RP Teresa Wargodzka, Wójt Gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski, Wójt Gminy Jakubów Hanna Wocial i Wójt Gminy Stanisławów Kinga Sosińska. W Godzinie Kulturalnych Rozmaitości zaprezentowały się lokalne zespoły: Sienniczanki z Klubu Senior+ z GOPS w Siennicy wykonując popularne piosenki w języku polskim, francuskim a nawet po japońsku i akordeonowym towarzyszeniem Kamila Szuby a następnie Międzypokoleniowy Chór Kameralny Kanon z GBP w Siennicy w rozrywkowym repertuarze wielogłosowym z towarzyszeniem zdolnej pianistki Julii Kalinowskiej. Organizatorzy i władze gminy tradycyjnie podczas Spotkań Plenerowych przyznały wyjątkową nagrodę – Siennickie Nenufary Zasłużeni dla Kultury Ziemi Siennickiej kolejnemu laureatowi a został nim Tadeusz Gnoiński – wieloletni nauczyciel i dyrektor gminnych szkół, historyk, regionalista, kustosz Siennickiego Muzeum Szkolnego.

W dalszej części wydarzenia prowadzący: Monika Pszkit (Koordynator kultury z GBP) oraz Bartłomiej Czajka (Członek Rady Gminy Siennica) ogłosili laureatów jubileuszowych konkursów.

W zmaganiach krawieckich na eko-strój dworski „Do twarzy mi… w Siennicy. Trashion Projekt” podium zdobyli: Mariola Wiącek, Renata Dylińska i Zofia Kurdej (I miejsce), Bartosz i Aneta Piętka (II miejsce), Aneta Michalik i Wiesława Myszura (III miejsce) oraz Natalia Bąk i Anna Kulka (wyróżnienie). W konkursie wiedzy o Siennicy, przygotowanym przez Ryszarda Łubkowskiego (autora fotościanki z postaciami księcia Konrada i księżnej Anny mazowieckich) i Jakuba Mazka, laureatkami zostały panie: Sylwia Chądzyńska, Anetta Jurkowska i Anna Rosik – Gratulujemy!

Po wręczeniu cennych nagród przyszła pora na dobrą zabawę taneczną, do której solidną rozgrzewkę przeprowadziła instruktorka zumby Joanna Pomarańska z grupą roześmianych i wysportowanych dziewcząt. Do tańca zagrały zespoły: After Party, Magda Bereda i Record, zaś wyjątkowo skutecznie do góralskich podskoków zachęciły publiczność żywiołowe Baciary.

Z serca dziękujemy wszystkim podmiotom i osobom zaangażowanym w organizację i wsparcie finansowe tegorocznych Spotkań. To dzięki Wam możemy realizować tak wyjątkowe przedsięwzięcia dla naszej małej ojczyzny.

WSPÓŁFINANSOWANIE:

URZĄD GMINY W SIENNICY

SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

PARTNERZY:

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W SIENNICY

 

SPONSORZY:

UBEZPIECZENIA JURKOWSKI SIENNICA

SKLEP GUSTO SIENNICA

SUPER SKLEP KRZYSZTOF I WIESŁAWA CIEŚLAK SIENNICA

ZAKŁAD CUKIERNICZY WISTA WIESŁAW TRZMIEL SIENNICA

P.H.U. METAL-TRANS  JOANNA SZLĄZEK SIENNICA

SPÓŁDZIELCZY ZAKŁAD USŁUG TECHNICZNYCH SKROPOL W SIENNICY

BIURO DORADZTWA KSIĘGOWEGO MARZENA TRZECIAK SIENNICA

APTEKA FARMES - ELŻBIETA BAKUŁA STANISŁAWA CHMIELEWSKA SIENNICA

ZAKŁAD PRODUKCYJNO-USŁUGOWY PLASTI METAL WIESŁAW PIEŃKOWSKI SIENNICA

P.P.H. FOLPAK ANDRZEJ I TERESA  BARANOWSKI MIŃSK MAZOWIECKI

KG-EKO GRAŻYNA KOPA SIENNICA

P.H.U. METAL-MIX MICHAŁ KOBYLIŃSKI SIENNICA

CENTRUM TECHNICZNE DANUTA GAŁĄZKA SIENNICA

ZAKŁAD STOLARSKI MICHAL KALINOWSKI SIENNICA

PASJA CATERING SIENNICA

P.U.H. "MEL-KAN" KAZIMIERZ JAKUBIAK  RYŻKI

NADLEŚNICTWO MIŃSK MAZOWIECKI

BANK SPÓŁDZIELCZY W MIŃSKU MAZOWIECKIM

MAR-GUM MARIUSZ KAZIMIERCZYK SIENNICA

HYDRO-INSTAL JAŁOCHA MARIUSZ  GĄGOLINA

ALKAM - BUD ANDRZEJ TRYBUCH WÓLKA DŁUŻEWSKA

KWIACIARNIA  AGATA JAWORSKA SIENNICA

AM-SERVICE ANDRZEJ MUSZYŃSKI  MAJDAN

GRUPLAST GRUBA SPÓŁKA JAWNA KOŁBIEL

WYROBY TRADYCYJNE SEBASTIAN DOMAŃSKI I KINGA DOMAŃSKA-LIS SIENNICA

DELIKATESY KULFON SIENNICA

FIRMA HANDLOWO – TRANSPORTOWA OPAŁ JANUSZ DROŻDŻ

OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W GARWOLINIE

PATRONAT MEDIALNY:

TYGODNIK MAZOWIECKI „NOWY DZWON”

Galeria zdjęć ze Spotkań dostępna na stronie FB biblioteki