Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

CHÓRALNA PROMOCJA GMINY

Utworzono dnia 29.07.2020

Ostatni kwartał był dla wszystkich ogromnym sprawdzianem wiedzy, odpowiedzialności, a zwłaszcza umiejętności radzenia sobie w nietypowych/trudnych warunkach. W zależności od rodzaju grupy społecznej te „wymagania” były nieco inne; chór Kanon musiał pogodzić się z brakiem możliwości spotykania się na próbach (które spełniają funkcję nie tylko edukacyjną, ale także integracyjną, terapeutyczną, społeczną...) a co gorsza – z brakiem dzielenia się swoimi muzycznymi pasjami z odbiorcami! Ulubiony przez chórzystów okres wielkanocny zamienił się w „śpiewy domowe” podczas indywidualnego uczestnictwa w transmitowanych przez Internet nabożeństwach. W tym miejscu dziękujemy klerykowi Mariuszowi Kowalskiemu za regularne transmisje z naszego kościoła parafialnego. Podczas Triduum i Wielkanocy o uroczystą oprawę muzyczną mogło zadbać (zgodnie z wymogami bezpieczeństwa) zaledwie 5 chórzystów i organista – Artur Woźny. To naprawdę były nietypowe święta...

Za to bardzo przyjemną niespodzianką było zaproszenie chóru na mszę prymicyjną ks. Michała Stachery w dniu 7 czerwca. Do tej uroczystości zespół musiał przygotować zupełnie nowy repertuar, do czego wykorzystał nowatorskie metody działania – dyrygentka chóru nagrała poszczególne partie głosowe pieśni, których chórzyści uczyli się samodzielnie w domach. Trzeba przyznać, że wszyscy sumiennie pracowali nad swoimi melodiami, dzięki czemu efekt końcowy był imponujący.

Chór Kanon wziął także udział we mszach św. z okazji imienin ks. Proboszcza, urodzin ks. Dariusza i s. Iwony oraz w nabożeństwie Bożego Ciała i adoracji Najświętszego Sakramentu. W sobotę, 4 lipca zaśpiewał na ślubie Kasi i Pawła w Rudzienku a 11-go u Oliwii i Bartłomieja w Starogrodzie. Kanon z radością podjął również wyzwanie #GaszynChallenge, do którego nominował go Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siennicy.

Wyjątkowym doświadczeniem dla zespołu stał się udział w audycji na żywo, którą 6 lipca realizowało w Julianowie Radio Wnet. Podczas wieczornych wywiadów z mieszkańcami naszej gminy, chór zadbał o oprawę muzyczną i – ku wielkiej uciesze panów redaktorów – zaprezentował pieśni: Bandoska, Oj nasi jadą, Święta miłości kochanej Ojczyzny, Niechaj Cię Panie, Hello Django. Utwory te, z odpowiednią zapowiedzią dyrygentki, doskonale uzupełniały treści poruszane w wywiadach a przy tym ukazały szeroki zakres repertuarowy zespołu. Pomimo rzęsistego deszczu i wręcz „polowych warunków scenicznych” chór stanął na wysokości zadania promując Gminę Siennica!

Monika Pszkit

CHÓRALNA PROMOCJA GMINY

Utworzono dnia 29.07.2020, 08:14

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny