Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WAKACYJNE WSPOMNIENIA SEKCJI

Utworzono dnia 20.11.2019

Były pracowite wakacje, a i dorobek artystyczny pozostał niemały. W uświęconym tradycją czasie, czyli czwartki o szesnastej kilkunastu uczestników sekcji doskonaliło swoje zamiłowania i uzdolnienia plastyczne. Tematy prac ustalali sami uczestnicy, a inspirowaliśmy się naszym zwykłym alfabetem. Pierwsze wakacyjne zajęcia pod hasłem „A” - architektura, następnie „B” - błękit nieba, wody; „C” - ciała niebieskie: gwiazdy, księżyc, planety, itd., aż do „G”- góry, gitara i co jeszcze fantazja podpowiedziała. W wakacyjnych zajęciach „wiernie” uczestniczyły te same osoby.

Początek roku szkolnego, nowe obowiązki, zmiany w szkole, podejmowanie postanowień, że w tym roku postaram się... itd., itp. tak zaaferował byłych uczestników sekcji, że na pierwsze wrześniowe zajęcia przyszły tylko trzy, cztery osoby. Mało, ale za to nasze ćwiczenia były omówione dokładnie; każdy, kto potrzebował pomocy, mógł ją uzyskać, chociaż trzeba przyznać – samodzielność w wykonywaniu prac jest bardzo przestrzegana.

Prace: temat na „J” – jesienne dary z natury patrząc na model. Przed oczyma kosz pełen warzyw i owoców, technika – malowanie akwarelą, plakatówką. Przed przystąpieniem do pracy omówiono rozmieszczenie obrazu na kartce, potrzebne kolory, kształty, światło. Efekt widzimy na pracach Oliwii, Marysi i Sary. Temat na literę „K” – kobierce kwiatowe i krzewowe. Posłużyliśmy się tutaj kilkoma dostępnymi w bibliotece albumami z fotografiami parków, alei pałacowych, zieleńców, terenów zagospodarowanych ludzką ręką w stylu angielskim, francuskim i włoskim. Po wstępnej pogadance i obejrzeniu interesujących nas ilustracji, albumy oddaliśmy a pozostaliśmy z własną wyobraźnią i indywidualnym potraktowaniem tematu. Zalecane było malowanie farbami, ale i kredki były w użyciu. Efekt: Michalina i Magdalena wykonały prace „z lotu ptaka” , Sara namalowała krajobraz z kobietą, też na temat, a Marysia wykonała obraz parkowej alei. Zdobyliśmy trochę wiedzy, była też zabawa, ale i twórczość artystyczna, wyrażanie się plastyczne.

Tym, którzy pytają czy są zajęcia plastyczne w bibliotece odpowiadamy: owszem, są i zapraszamy.

WAKACYJNE WSPOMNIENIA SEKCJI

Utworzono dnia 20.11.2019, 13:47

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny